
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 9 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 16 AWG |
Stock: 504
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41568
Ext.Price$0.41568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41568 | $0.41568 |
| 10 | $0.37229 | $3.72290 |
| 25 | $0.34701 | $8.67525 |
| 50 | $0.32345 | $16.17250 |
| 100 | $0.30148 | $30.14800 |
| 300 | $0.29486 | $88.45800 |
| 500 | $0.28838 | $144.19000 |
| 1000 | $0.28101 | $281.01000 |
